Gizlilik Şartları


Kartla ilgili hiçbir bilgi site tarafından görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

Kredi Kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfanın sağ alt köşesinde bulunan kilit resmi bu sayfanın SSL ile şifrelendiğini gösterir ve üzerine tıkladığınızda şifrelemenin hangi firmaya ait olduğunu belirtir. 

Divagiyim.com güvenli midir?


Divagiyim.com Uluslararasi Comden Medya Hollanda Amsterdam Ofisine bagli Türkiye’nin online ic giyim alisveris sitesidir.

Sitemizde kullanılan kredi kartı sanal posları bankaların kontrolü ve onayı ile ilgili bankaların bilgi işlem birimleri tarafından sitemize entegre edilmiştir.


Kargo paketimin içeriği dışarıdan bakınca belli olur mu?

Kargo paketi, içeriği belli olmayacak şekilde Divagiyim.com sipariş departmanı tarafından hazırlanmaktadır.

Paketin üzerinde Divagiyim.comyazıyor mu?

Paketiniz üzerinde site ismi, iç giyim, iç çamaşırı v.b içerik belirtici hiçbir ibare olmayacaktır. 

Paketiniz, üzerinde Biltek Elektronik Hizmetler yazı ve logosu bulunan bir kutu ile gönderilecektir. 

Kargo içeriği tekstil olarak tanımlanacaktır. 

Kargo görevlisinin paketimin içeriği hakkında bilgisi var mı?

Kargo paketi, Divagiyim.com sipariş departmanı tarafından hazırlanmaktadır. Kargo görevlisi paketin içeriğini bilmeyecektir.

Kargo ve fatura da gönderici ismi olarak, firmamızın ticari ünvanı olan Comden Medya  kullanılacaktır.

 


     Sitemizde alışveriş yaparken girdiğiniz bilgiler 128 bit'lik SSL kullanılarak şifrelenmekte ve bilgilerinizin güvenliği maksimum düzeyde tutulmaktadır. Tüm alışverişleriniz 10,000 $ a kadar güvence altındadır. Güvenlik sertifikasındaki flash sertifikanın sitedeki orjinalliğini temsil etmektedir.

SSL Nedir?


     Secure Sockets Layer (SSL) 1995 yılında internet üzerinde güvenli veri alışverişi sağlayabilmek amacıyla Netscape Communications Tarafından geliştirilmiştir. Şu anda dünyada sanal ticaret işlemlerinde sıkça kullanılmaktadır.

     SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

     SSL' in güvenlik gücü oturum anahtarının büyüklüğüne bağlıdır. En büyük SSL oturum anahtarı 128 bit olup sanal ticaret işlemleri için çok yüksek bir güvenlik sunar. 128 bit şifrelemenin kötü niyetle kırılması/çözülmesi hemen hemen imkansızdır. Ayrıca bir kırılma gerçekleşse bile oturum anahtarı sadece bir oturumda kullanılıp sonra imha edildiğinden dolayı, şifreyi kıran kişi başka hiç bir oturumu göremez.

     Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. Örneğin; 8 bit üzerinden bir iletimin çözülmesi son derece kolaydır. Bit, ikilik sayma düzeninde bir rakamı ifade eder. Bir bit, 0 veya 1 olmak üzere 2 farklı değer alabilir. 8 bit ise sadece 28=256 olası farklı anahtar içerir. Bir bilgisayar bu 256 farklı olasılığı sıra ile inceleyerek bir sonuca ulaşabilir. SSL protokolünde 40 bit ve 128 bit şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir. Kötü niyetli bir kişinin 128 bit'lik şifreyi çözebilmesi için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar.